Lukuvuosi 2020-2021

 

  Luokka           Opettaja                  
       
  Esiopetus/opettaja      Virve Piiroinen    
  Esiopetus/opettaja      Tiina Lähteenaro    
 

Esiopetus/opettaja       Aila Luode-Laiho

   
 

Esiopetus/opettaja       Minna Uotila

   
 

Esiopetus/lastenhoitaja       Anna-Mari Honkanen

   
  Esiopetus/lastenhoitaja       Minna Hårdh    
       
       
  1                     Hanna Niittykangas    
  1                     Jonne Juntheikki    
  1                     Milja-Maija Passi    
  2                    Susanna Tuominen    
  2                    Henna Vahlroos    
  2                    Maiju Sihvola    
  3                    Inka Mikkonen    
  3                    Sonja Eho    
  3                    Elena Nemlander    
  4A                   Anu Kallio    
  4B                   Eija-Liisa Velthausz               
  4C                   Turo Sonkajärvi    
  4D                   Elina Wideman    
  5A                   Vesa Lyytikäinen    
  5B                   Hanna Räisänen-Wu    
  5C                   Teija Nyqvist    
  6A                   Anette Juhola    
  6B                   Laura Lehtinen    
  6C                   Sari Haverila    
  1L ja 2 L         Tiina Welling-Laakso / Linjamäki              
  3L ja 4L          Lasse Laakso / Linjamäki    
  Steppi             Mira Mäntynen    
       
   Luokka           Opettaja                          Oppiaine                                 
       
  7A                  Anne Molarius (AMO), erityisopetus    
  7B                  Anette Ahola (Ane), äidinkieli ja kirjallisuus    
  7C                  Saara Ehalt (SEH), liikunta    
  7D                  Ari Parantainen (APA), biologia, maantieto    
  7F                  Minna Korpela (MK), ruotsi, englanti    
  7G                 Kaisa Väätäinen (KAV), matematiikka, fysiikka, kemia    
  8A                 Pia Akkala (PA), erityisopetus    
  8B                 Joonas Prami (JPR), liikunta, terveystieto    
  8C                 Terhi Metsänen (TM), englanti    
  8D                 Essi Hannula (ESHA), matematiikka, kemia, fysiikka    
  8E                  Kerttu Hokkanen (KeHo), erityisopetus    
  8F                  Johanna Tiittanen (TIM), käsityö    
  8G                 Susanna Ilomäki (SUIL), biologia, maantieto    
  9A                  Taija Mäenpää (TaMä), erityisopetus, englanti                  
  9B                  Lauri Tikkanen (LTI), liikunta    
  9C                  Sanna Sauvala (SSA), matematiikka, fysiikka    
  9D                  Emilia Kukkola (EMKU), historia, yhteiskuntaoppi, uskonto    
  9E                  Kerttu Hokkanen (KeHo), erityisopetus          
  9F                  Kaisa Hemmig-Kyrö (KHK), kotitalous    
  9G                 Marja-Liisa Laakkonen (LML), fysiikka, kemia, matematiikka    
       
                             
                         Antti Alanko (ALK), historia, yhteiskuntaoppi    
                         Anssi-Pekka Fredriksson (APF), käsityö, kuvataide    
                         Teemu Hakala (TH), matematiikka, käsityö    
                         Pasi Hartikainen (PH), musiikki    
                         Margit Heikkinen (MHE), matematiikka, kemia, fysiikka    
                         Raisa Helin (HER), resurssiopettaja    
                         Anni Hyvärinen (ANHY), resurssiopettaja, uskonto    
                         Jani Joensuu (JAJO), matematiikka, fysiikka    
                         Mirjam Kallioranta (Mir), biologia, maantieto,     
                         Timo Koivunen (TOK), historia, yhteiskuntaoppi    
                         Iines Kuosmanen, matematiikka, fysiikka, kemia    
                         Pilvi Kuosmanen (PKU), ue, maantieto, terveystieto, kotitalous, kemia    
                         Susanna Leino (Sule), englanti    
                         Veronika Mamaeva (VMA), englanti    
                         Mirva Marjut Moisio (MMO), liikunta, terveystieto    
                         Elena Nemlander (EN), uskonto (ortodoksi)    
                         Ira Perenkari (IPE), äidinkieli ja kirjallisuus    
                         Sanna Pesola (SP), ruotsi, saksa    
                         Tuula Pitkänen (TP), kotitalous    
                         Noora Rautio (NR), englanti, ranska, espanja    
                         Juha Seppänen (JS), uskonto    
                         Turo Sonkajärvi (SoTu), kuvataide    
                         Inkeri Sudqvist, matematiikka    
                         Joakim Sundqvist (SJO), ma, fy, apul.rehtori lukio    
                         Nita Tikkanen (NIT), äidinkieli ja kirjallisuus    
                         Marja Vainio (MVA), kuvataide    
                        Anna Varila (AVA), opinto-ohjaus    
                        Marja Vepsä-Taipale (MVE), äidinkieli ja kirjallisuus    
                        Arja Vuolle (ARV), englanti, saksa    

 

Erityisopettajat                   
   
 Heli Fredriksson (HeH), esiopetus, 1. - 2.lk , Linjamäki, r-opetus  
 Noora Heinonen (NHE), esiopetus, 3. - 4.lk   
 Tea Mellin, 5. - 6. lk  
 Anne Molarius (AMO),  7. lk  
 Pia Akkala, 8. lk  
 Taija Mäenpää (TaMä), 9.lk   
Hanna Aronen, resurssiopettaja  

Anni Hyvärinen, resurssiopettaja

 

Hanna-Leena Kalkkinen, resurssiopettaja

 

 

Koulunkäynninohjaajat                                                 
     
Mirka Alho    
Leena Eskelinen    
Anne Salmi    
Anne Jääskä    
Diana Heiskanen    
Henna Koskiniemi    
Pia Nurminen    
Sanna Mastomäki    
Johanna Rantanen    
Sanna Rautio