Luokka           Opettaja                  
Esiluokka         Virve Piiroinen    
1A                   Elena Nemlander    
1B                   Sonja Eho    
1C                   Inka Mikkonen    
2A                   Hanna Niittykangas    
2B                   Erja Paaso    
2C                   Sari Haverila    
2D                   Jonne Juntheikki    
3A                   Vesa Lyytikäinen    
3B                   Maiju Sihvola    
3C                   Maiju Sihvola    
4A                   Anne Jääskä (sijainen)    
4B                   Anne Sonkajärvi    
4C                   Hanna Aronen (sijainen)    
5A                   Anu Kallio    
5B                   Turo Sonkajärvi    
5C                   Elina Wideman    
6A                   Teija Nyqvist    
6B                   Niina Kilpiäinen    
6C                   Anssi-Pekka Fredriksson    
Steppi             Mira Mäntynen    
7-9E                Kerttu Hokkanen    
     
 Luokka           Opettaja                          Oppiaine                                 
7A                  Taija Mäenpää (TäMä), erityisopetus    
7B                  Lauri Tikkanen (LTI), liikunta    
7C                  Kaarina Lappalainen (KLA), äidinkieli ja kirjallisuus    

7D                  Emilia Kukkola (EMKU), historia, yhteiskuntaoppi

   
7E                  Kerttu Hokkanen (KeHo), erityisopetus                 
7F                  Kaisa Hemming-Kyrö (KHK), kotitalous    
7G                 Susanna Anttila (ASU), ge, bi, tt (lv-sijaisena kevään 2019)    
8A                  Eija Virkkunen (EV), ruotsi, ranska    
8B                  Susanna Leino (SULE), englanti, ruotsi    
8C                  Marko Kylmälä (MKY), ma, ke, fy    
8D                 Antti Alanko (ALK), historia, yhteiskuntaoppi    
8E                  Kerttu Hokkanen (KeHo), erityisopetus    
8F                  Margit Heikkinen (MHE), matematiikka, kemia    
8G                 Marja Vepsä-Taipale (MVT), äidinkieli ja kirjallisuus    
8H                 Jani Joensuu(JAJO), matematiikka, fysiikka, kemia    
9A                  Minna Korpela (MK), ruotsi, englanti                       
9B                  Pasi Hartikainen (PH), musiikki    
9C                  Pilvi Kuosmanen (PKU), biologia, maantieto    
9D                  Saara Ehat (SEH), liikunta, terveystieto    
     
                       Teemu Hakala (TH), käsityö, matematiikka    
                       Ari Jokialho (AJO), matemamatiikka, kemia    
                       Mirjam Kallioranta (Mir), biologia, maantieto    
                       Timo Koivunen (TOK), historia, yhteiskuntaoppi    
                       Veronika Mamaeva (VMA), englanti    

                       Terhi Metsänen (TM), englanti, saksa

   

                       Mirva Marjut Moisio (MMO), liikunta, terveystieto

   
                        Sanna Pesola (SP), ruotsi, saksa     
                        Tuula Pitkänen (TP), kotitalous, terveystieto    
                        Joonas Prami (JPR), liikunta    
                        Mari Rauhala-Pöntinen (MRau), musiikki    
                        Pirkko Rautavaara (PIRA), opinto-ohjaus    
                        Hans-Jyrki Sajaniemi (HJS), englanti, ruotsi, saksa    
                        Sanna Sauvala (SSA), matematiikka, fysiikka    
                        Juha Seppänen (JS), uskonto    
                        Joakim Sundqvist (SJO), ma, fy, apul.rehtori lukio    
                        Johanna Tiittanen (TIM), käsityö     
                        Nita Tikkanen (NIT), äidinkieli ja kirjallisuus    
                        Raimo Törmänen (RT), käsityö    
                        Marja Vainio (MVA), kuvataide     
                        Anna Varila (AVA), opinto-ohjaus    

 

Erityisopettajat                   
   
 Heli Fredriksson (HeH), esiopetus, 1.-2.lk                
 Noora Heinonen (NHE),  3.-4.lk ja puheopetus  
 Teija Mäkinen (TMä), 5.-6.lk ja Linjamäki 1.-4.lk  
 Taija Mäenpää (TaMä), 7.-8.lk   
 Anne Molarius (AMO), 8.-9.lk  

 

Koulunkäynninohjaajat                                                 
Leena Eskelinen    
Anna-Mari Honkanen    
Riikka Ekman    
Sanna Kettunen    
Henna Koskiniemi    
Roope Laine    
Sanna Mastomäki    
Johanna Rantanen    
Sanna Rautio    
Anne Salmi