Koulun henkilökunta lukuvuonna 2022-2023

 

Luokka Opettaja  
Esiluokka Tarja Jokinen  
1A Merja Jylänki  
1B Linda Söderlund-Jaakkola  
1C Suvi Salo  
1D Jennika Jaakonaho  
2A Erja Hujanen  
2B Sari Vahvaselkä  
2C Päivi Mänttäri  
2D Kaisa Lehtimaa  
3A Anni Heikkinen  
3B Carita Rauhala  
3C Tuuli Snellman  
4A Ulla Välipakka  
4B Pasi Ala-Ruona  
4C Noora Kalima  
4D Sara Horstia-Niemi  
5A Leena Willgrén  
5B Juuso Kauppinen  
5C Essi Koski  
6A Siiri Ekström  
6B Hanna Seppänen  
6C Tiia Terhivuo  
     
ERO Satu Eskelinen  
ERO Anski Heinälä  
ERO Taru Koski  
ERO Heini Kriktilä  
ERO Marie Manninen  
ERO Mia Sipola  
ERO Armi Stenvall  
ERO Markus Tuulari  
     
  Koulunkäynninohjaajat  
  Leila Antin  
  Dorota Bera  
  Sirpa Hakala ip-ohjaaja
  Antti Huurinainen  
  Jari Hyttinen  
  Anne Karppinen ip-kerhovastaava
  Ann-Christine Kaski  
  Esa Närvänen  
  Onni Ojalammi  
  Eija Paldanius-Jokela  
  Nico Patterson  
  Laila Tuominen  
  Nina Virtanen  
     
Luokka Luokanvalvoja(t)/opettaja Oppioaineet
7A Milja Aitolehti biologia, ympäristö- ja luonnontieto & terveystieto
  Katariina Pekuri äidinkieli
7B Suvi Moisander liikunta & terveystieto
  Niklas Winther-Jensen liikunta & terveystieto
7C Jenni Mikkonen englanti & saksa
7D Satu Munukka kotitalous & terveystieto
  Nanu Malhotra ruotsi & englanti
8A Päivi Kaartinen tekstiilityö
8B Suvi Romppanen englanti & saksa
8C Elsi Kiviniemi uskonto, historia & yhteiskuntaoppi
8D Tiina Palomäki historia, äidinkieli & uskonto
9A Pauli Saha fysiikka & matematiikka
9B Piia Jääskeläinen biologia, terveystieto, kemia & maantieto
9C Juhana Lemetti matematiikka & elämänkatsomustieto
     
  Larissa Aksinovits viro
  Mervi Brandenburg ERO
  Kaisa Fonsell-Lehto matematiikka & fysiikka
  Lucyna Huhti katolinen uskonto
  Sini Kalke ranska
  Tuuli Kalliosalo kuvataide & englanti
  Miikka Lepistö tekninen työ
  Jukka Moilanen OPO
  Irma Ollikainen S2-opetus
  Marjo Sädevirta ruotsi & englanti
  Marko Tahvanainen matematiikka & tietotekniikka